Narodowe Święto Niepodległości

Go down

Narodowe Święto Niepodległości

Pisanie  PGSZ on Pią Lis 09, 2012 11:24 am

Czołgiści,

W ten weekend chcemy uczcić Narodowe Święto Niepodległości razem z pozostałymi społecznościami grającymi w World of Tanks. Od 6:30, 10. listopada do 6:00, 13. listopada będziecie mogli skorzystać z następujących bonusów:

Podwójne doświadczenie dla załóg wszystkich pojazdów!

20% zniżki na wyposażenie.

20% podwyższone przychody dla następujących pojazdów:

T-34, radziecki czołg średni V poziomu
T-34-85, radziecki czołg średni VI poziomu
M4 Sherman, amerykański czołg średni V poziomu
50% zniżki na wytrenowanie lub przetrenowanie załogi w ich głównej kwalifikacji (za złoto).

50% zniżki na rozbudowanie koszarów.

Teraz czas przyjrzeć się historycznej stronie tego wydarzenia:

Pod koniec XVIII wieku Polska została poddano tzw. „rozbiorom”. Rozbiory Rzeczpospolitej Obojga Narodów doprowadziły do podzielenia ziem polskich pomiędzy Rosję, Prusy i Austrię.

Polska utraciła swoją niepodległość i zniknęła z mapy świata. Dopiero 11 listopada 1918 roku udało się odzyskać niepodległość, ale sam proces odzyskania niepodległości rozstał rozpoczęty dwa lata wcześniej, 5 listopada 1916 roku. Tego dnia imperator Austrii wydał „Akt 5 listopada”, w którym Austria i Rosja obiecały stworzyć Królestwo Polskie.

11 listopada Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu. Tego samego dnia niemieckie wojska rozpoczęły wycofywanie się z ziem polskich. Z tego względu dzień 11 listopada został wybrany, jako dzień Święta Niepodległości. Proces odzyskiwania niepodległości trwał jednak aż do 27 grudnia, gdy wybuchło Powstanie Wielkopolskie w Poznaniu.

11 listopada jest obchodzony w Europie jako dzień zakończenia Pierwszej Wojny Światowej, ponieważ w ten dzień zostało podpisane zawieszenie broni.Skorzystajcie z bonusów i weźcie udział w obchodach Święta Niepodległości i zakończenia wojny!
avatar
PGSZ
Zastępca Dowódcy

Liczba postów : 70
Join date : 10/10/2012

Zobacz profil autora http://pgsz.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach