Druga bitwa pod El Alamein – oferta specjalna

Go down

Druga bitwa pod El Alamein – oferta specjalna

Pisanie  PGSZ on Pią Paź 19, 2012 9:03 pm

Czołgiści,

W ten weekend obchodzimy rocznicę ważnego wydarzenia II Wojny Światowej – drugiej bitwy pod El Alamein.

Aby uczcić tę pamiętną konfrontację, przygotowaliśmy dla naszych graczy specjalną ofertę. Od godz. 7:3020 października do godz. 7:0024 października macie szansę skorzystać z następujących bonusów:

50% zniżki na następujące pojazdy:

Niemiecki czołg lekki II tieru, PzKpfw II
Niemiecki czołg średni IV tieru, PzKpfw III
Niemiecki czołg średni V tieru, PzKpfw IV
Amerykański czołg lekki III tieru, M3 Stuart
Amerykański czołg średni IV tieru, M3 Lee
Amerykański czołg średni V tieru, M4 Sherman
Jeśli zechcecie zrekonstruować bitwę pod El Alamein w World of Tanks, powinniście wyposażyć się w czołgi, które brały w niej udział. Skorzystajcie z promocyjnej ceny!Dwukrotnie większy przychód w kredytach dla następujących czołgów:

Niemiecki czołg lekki II tieru, PzKpfw II
Niemiecki czołg średni IV tieru, PzKpfw III
Niemiecki czołg średni V tieru, PzKpfw IV
Amerykański czołg lekki III tieru, M3 Stuart
Amerykański czołg średni IV tieru, M3 Lee
Amerykański czołg średni V tieru, M4 Sherman
Aby dodatkowo uprzyjemnić Wam rekonstrukcję, za każdą bitwę stoczoną w jednym z wymienionych czołgów otrzymacie dwukrotnie więcej kredytów50% zniżki na następujący pojazd premium:

Sowiecki czołg lekki IV tieru,Valentine
Także czołgi Valentine przyczyniły się do zwycięstwa aliantów pod El Alamein. Składamy im hołd, dając na nie 50% zniżki!Zniżki na zakup kont premium:

3-dniowe konto premium za 250 szt. złota (zamiast 650 szt. złota)
7-dniowe konto premium za 650 szt. złota (zamiast 1250 szt. złota)
10% zniżki na opcje 6- i 12-miesięczne
Uznaliśmy, że nie ma lepszego sposobu na uczczenie rocznicy bitwy pod El Alamein, niż promocja kont premium. Gra w World of Tanks jest stokroć przyjemniejsza, gdy wysiłki są wynagradzane większą niż zwykle liczbą kredytów i doświadczenia.Czas na ciekawostki historyczne!

Rok 1942 okazał się przełomowy dla wojsk alianckich w północnej Afryce, która do tej pory była w rękach państw Osi. Ważne dla wojennych nastrojów zwycięstwo aliantów nie przyszło jednak łatwo. Kampania zapisała się w historii, jako jedna z najbardziej zażartych w historii II Wojny Światowej. O losie dziesiątków tysięcy żołnierzy miała zdecydować seria bitew w pobliżu egipskiego miasta El Alamein.

Pierwsza ofensywa w lipcu 1942 roku nie przyniosła aliantom spodziewanych sukcesów. Dlatego brytyjski premier Winston Churchill mianował nowego dowódcę sił zbrojnych – generała Bernarda Montgomery’ego. Starając się unikać błędów poprzednika, Montgomery zrestrukturyzował oddziały i ulepszył system łączności z Pustynnymi Siłami Lotniczymi (DAF), co zaowocowało skuteczniejszym wsparciem z powietrza.

Decyzje zaczęły szybko przynosić efekty. Alianci odparli ataki wojsk Osi dowodzonych przez generała Rzeszy Erwina Rommla. Osłabieni niedoborem paliwa i brakiem perspektyw na jego dostawę, Niemcy wycofali się za wielkie pole minowe zwane „diabelskim ogrodem”, stawiając na obronę przy pomocy dział przeciwczołgowych.

Ale Montgomery’emu się nie spieszyło. Czas działał na jego korzyść. Czekał na przybycie znacznych posiłków z USA w postaci 300 czołgów Sherman. Pod koniec września Rommel poważnie zachorował i wrócił do Niemiec, pozostawiając zastępcę. Montgomery wiedział, że to najlepszy moment, by uderzyć.

23 października 1942 roku rozpoczął się pierwszy etap Operacji Lightfoot – zmasowany ostrzał artyleryjski, po którym nastąpił atak piechoty z północy i południa na pozycje wojsk Osi. Ich celem było oczyszczenie trasy na polu minowym dla pojazdów opancerzonych. Gdy wojska Rzeszy zdały sobie sprawę z powagi sytuacji, Hitler rozkazał Rommlowi natychmiastowy powrót na pole bitwy. Ale nawet Wüstenfuchs (Pustynny Lis), jak zwano Rommla, nie mógł zapobiec klęsce.

2 listopada Montgomery rozpoczął drugą fazę ataku – Operację Supercharge (być może miało to tajemniczy związek z naszym brytyjskim community managerem). Seria ataków miała złamać ostatnie linie obrony wojsk Rzeszy. Dzięki doskonałemu wsparciu z powietrza i z pomocą czołgów Sherman, piechota zwyciężyła nad pozostałymi siłami niemieckimi. Zdziesiątkowane wojska Osi musiały się wycofać. Zwycięstwo pod El Alamein zakończyło długotrwały konflikt na Pustyni Zachodniej. Było to jedyne przełomowe zwycięstwo lądowe sił brytyjskich w czasie II Wojny Światowej bez bezpośredniego wsparcia USA.Mamy nadzieję, że nasze bonusy na ten weekend przypadną Wam do gustu, oraz że dowiedzieliście się czegoś ciekawego z naszego krótkiego wykładu o tym ważnym wydarzeniu.

Pora odpalać silniki i ruszać do boju, dowódcy!
avatar
PGSZ
Zastępca Dowódcy

Liczba postów : 70
Join date : 10/10/2012

Zobacz profil autora http://pgsz.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach